Tipy a triky jak se stát kurýrem

Pokud vás baví řízení a toužíte po zaměstnání s flexibilní pracovní dobou, tak by pro vás cesta s MoveTo Delivery mohla být ta pravá. Výše výdělku je pouze na vás, stejně jako plánování pracovní doby, a navíc vám tato práce poskytne možnost užít si zbytek dne s čistou hlavou. V naší firmě se totiž práce nebere domů, takže budete mít s jistotou dostatek času na relaxaci.

V článku vám povíme několik užitečných tipů, jak se kurýrem stanete raz dva. Znáte město jako své boty nebo ho rádi poznáváte? Skvěle! Tím jste o krok blíž zajistit si tento spolehlivý přivýdělek.


Obrázek

Co od nových kolegů očekáváme: 

  • Vlastníte chytrý telefon s daty
  • Dokážete ovládat jednoduchou aplikaci 
  • Jste komunikativní a je na vás spolehnutí
  • Dobře se orientujete v daném městě
  • Je vám 18+
  • Nechybí vám pozitivní a spolehlivý přístup
  • Pokud jste z ciziny, vlastníte pracovní povolení v ČR
  • Máte potravinářský průkaz

Nevlastníte potravinářský průkaz? Nebo uvažujete nad tím, začít vydělávat jako OSVČ, ale netušíte, kde začít? Čtěte dál, poradíme vám, jak toto potvrzení získat a jak si snadno založit živnost.

Potravinářský průkaz

V současné chvíli musejí mít potravinářský zdravotní průkaz všechny fyzické osoby, které při svém výkonu práce manipulují nebo přicházejí do styku s potravinami. Průkaz je potřeba vlastnit před zahájením činnosti. Jeho vystavení je v kompetenci praktického lékaře, který provede zdravotní prohlídku. Platnost dokladu určuje lékař a může být stanovena na dobu určitou i neurčitou.

Živnost

Založení živnosti pro profesi kurýra se obávat nemusíte, jedná se o poměrně snadný proces. Stačí se zastavit na živnostenském úřadě a požádat o založení živnosti. Sami si určíte, jaký druh budete potřebovat. Pokud budete profesi vykonávat pěšky či na kole – budete žádat o živnost volnou. O živnost koncesovanou na malou nákladní dopravu do 3,5 tuny žádáte v případě rozvozu autem.

Úřadu je třeba zaplatit správní poplatek (při první živnosti ve výši 1 000 Kč, v případě další 500 Kč). Požádejte úřad, aby o vašem podnikání obeznámil zdravotní pojišťovnu, správu sociálního zabezpečení a finanční úřad. Jinak je budete muset o této skutečnosti informovat sami.

Volnou živnost – pro kurýry na kole či pěší – vám úřad vystaví ihned a spolupráci s MoveTo Delivery můžete navázat okamžitě. Na vyřízení živnosti koncesované má úřad obvykle dva týdny a dokumenty zašle poštou.

Co získáte spoluprací s MoveTo Delivery

Jednoznačně bezvadnou šanci uzpůsobit svůj pracovní režim přesně podle svých představ a požadavků. Kromě zajištění férového výdělku si sami určujete styl vyplácení – měsíčně nebo denně. Veškerá dýška od zákazníků jdou ve 100 % za vámi. Formu spolupráce můžete navázat dle svých preferencí, a to jak na IČO, tak na smlouvu DPP.


Obrázek

Jsme spolehlivým a stabilním zaměstnavatelem. S námi máte jistotu dlouhodobé spolupráce. Záleží nám na budování brandu, a proto vám zajistíme padnoucí pracovní oděv ve firemních barvách i klíče od vozu.

S MoveTo Delivery se můžete stát řidičem na plný úvazek a i přesto být pánem svého času a rozhodovat o své pracovní době a výdělku sami. Tyto podmínky umožňují získat práci všem bez ohledu na časové možnosti – ať už jste student, v důchodu či na mateřské. Pokud splňujete podmínky, nic nebrání tomu, abyste se i vy stali profesionálním kurýrem.


Obrázek

Rozhodli jste se usednout za volant s MoveTo Delivery? V tom případě na nic nečekejte a vyplňte formulář na naší kariérní stránce. Budeme se na vás těšit na pohovoru.

Přečtěte si, co o spolupráci s MoveTo Delivery říkají naši kurýři.

„Pohodová brigáda, díky které můžu pracovat i při studiu. Mám čas na učení, protože si práci můžu flexibilně přizpůsobit, a ještě si vydělám fajn peníze.“

Honza
Praha

 

„Jezdím jednou týdně a vždycky si u práce hezky vyčistím hlavu. Výdělek si nechávám vyplatit hned druhý den, za jednu směnu tak vydělám na jeden velký rodinný nákup.“

Jana

Hradec Králové

Chci do toho jít s vámi

FORMULÁŘ

Chcete pomoct s rozvozem vašich produktů?